Your world of Wpdance.com, Wpdance.com by WpDance

Home » Aktuality » Zemřel kameraman , tvůrčí, čestná a charismatická osobnost, Stanislav Milota

Zemřel kameraman , tvůrčí, čestná a charismatická osobnost, Stanislav Milota

admin Úno 20,2019 žádný komentář

Charismatický člověk, v jehož společnosti bylo báječné býti. Entuziastický a rozhodný kameraman, celou svojí bytostí tvůrce. Energický a vtipný společník a spolehlivý životní partner Vlasty Chramostové.

Spalovač mrtvol, jistě jeho nejznámější film ,kterému spolu s Jurajem Herzem, dal jedinečnou obrazovou tvář. V jednom rozhovoru Stanislav Milota řekl, když pracovali s Jurajem Herzem na scénáři k tomuto filmu ,…“ ve společných diskuzích jsem oplodňoval já jeho a on mně“.

Jeho důležitým a odvážným činem bylo natáčení okupace vojsk Varšavské smlouvy v Praze 1968 a posléze pohřbu Jana Palacha 1969. Díky těmto občanským a profesním činům byl propuštěn z Filmového studia Barrandov a jeho kariéra kameramana byla u konce. Ze zdravotních důvodů se k ní nevrátil ani po roce 1989.

Jeho osobnostní integrita , vysoké mravní a morální principy celoživotní i pevný, vzájemný vztah s herečkou Vlastou Chramostovou , smysl pro humor a nadhled pro každou, byť hraniční situaci ,to byl kameraman Stanislav Milota od svého profesního počátku jako asistent kamery v r. 1949 , kameraman 1963, do konce svojí životní pouti.

Všichni, kteří jsme mohli ,alespoň chvíli být v jeho společnosti a i tam, kde jsme sledovali jeho celoživotní působení tvůrčí, kameramanské, disidentské, prezidentské s Václavem Havlem, členství v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání ,ale i osobní a postoje a projevy po roce 1989 do současnosti, děkujeme, že náš život s ním se stal bohatým a inspirativním.

Čest jeho památce!

Štítky

Add To TwiiterRetweet This Post item information on FacebookShare This Stumble ThisStumbleUpon This Digg ThisDigg This Add To Del.icio.usBookmark This

Komentáře nejsou povoleny.

Contact Form Powered By : XYZScripts.com