Your world of Wpdance.com, Wpdance.com by WpDance

Home » Články » Film » FITES » Akce FITESu » Fites Party tentokrát ve znamení „Evropský film v Evropě“ a křtu knihy o digitalizaci

Fites Party tentokrát ve znamení „Evropský film v Evropě“ a křtu knihy o digitalizaci

admin Čvc 05,2016 žádný komentář

FITES PARTY již tradiční společenské setkání při příležitosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových, tradičně na terase hotelu Thermal skrásným výhledem a tentokrát i s trochou deště.

Tentokrát jsme našim pozvaným hostům, českým i zahraničním, předložili téma k vínku „Evropský film v Evropě“. Překvapením pro hosty, poctěním pro nás hostitele, se stala událost. Pokřtěná sklenkou šampaňského nakladatelem Vojtěchem Hyťhou, se vydala do světa nová kniha, důležitá pro filmaře všech oborů, s názvem „ŽIVÝ FILM – digitalizace filmu metodou DRA“, kolektivu autorů pod vedením prof. Jaromíra Šofra a prof. Marka Jíchy.

>> Více o knize najdete na webových stránkách AČK.

Fites party, navštívilo mnoho hostů, odhadujeme ke stovce. Byly mezi nimi i významné osobnosti jako pan režisér Ivan Passer, paní Dr. Eva Zaoralová a také mnoho milých hostů ze zahraničí. Mimo jiné Renzo Fegatteli filmový publicista z Itálie, Angelle Silvasi-Livache z Paříže, scénárista Alex Bakker z Amsterdamu, Liana Ruokyte-Jonsson z Litevského filmového centra, z New Port Festival v USA Gregg Schwek, z Ruska novinářka Galina Dotschenko, Joachim Fuchs ze Stuttgartu. Přivítali jsme také řadu našich domácích kolegů, mrzi nimi nechyběli například Saša Gedeon, Richard Němec, Václav a Věra Šaškovi, Irena Pavlásková, Jan Maxa, Zuzana Kopečková, Jan Bernard, Aleš Danielis…čerství absolventi FAMU jako Alžběta Janáčková, z novinářů potom Mirka Spáčilová, Jiří Borovička, Tomáš Pilát, Agata Pilátová , Helena Hejčová a další.

Text: Jana Tomsová, Foto: Petr Makovička, Marek Jícha

Štítky

Add To TwiiterRetweet This Post item information on FacebookShare This Stumble ThisStumbleUpon This Digg ThisDigg This Add To Del.icio.usBookmark This

Komentáře nejsou povoleny.

Contact Form Powered By : XYZScripts.com