Your world of Wpdance.com, Wpdance.com by WpDance

Home » Aktuality » Uzávěrka stipendijního programu DOK.Incubator pro české dokumenty se blíží

Uzávěrka stipendijního programu DOK.Incubator pro české dokumenty se blíží

admin Bře 21,2016 žádný komentář

DOK.Incubator nabízí českým filmařům celoroční individuální koučink pod vedením evropských filmových profesionálů. V rámci programu, který se přizpůsobuje potřebám jednotlivých projektů, se dokumentaristé a producenti mohou účastnit workshopu v Třešti (2. – 7. května 2016), pozvat lektory k sobě do střižny na následné konzultace a cestovat se svým filmem na festivaly DOK Leipzig a IDFA. V Leipzigu proběhnou schůzky s ředitelkou festivalu Leenou Pasanen, vedoucí industry oddělení Brigid O’Shea a další konzultace. V rámci IDFA, největšího dokumentárního festivalu v Evropě, se dokumentaristé zúčastní tréninkového programu IDFAcademy, kde se setkají s dalšími osmdesáti filmaři a mohou navštívit panelové diskuze a masterclasses.

Díky konzultacím se zahraničními filmovými profesionály a účastníky získají stipendisté zpětnou vazbu v různých fázích projektu a kontakty usnadňující mezinárodní koprodukci. Kromě intenzivní práce na dramaturgii, strategii financování a distribuce je cílem programu propojit české dokumentaristy s producenty, režiséry a střihači z celé Evropy.

Stipendia DOK.Incubatoru pokrývají veškeré konzultace lektorů, akreditaci na festivaly DOK Leipzig a IDFA a přispívají na ubytování a cestovní náklady účastníků. Workshopy a konzultace probíhají v angličtině.

Uzávěrka pro projekty v průběhu natáčení či v postprodukci je 30. března 2016. Více informací a přihláška, jejíž součástí je i natočený materiál, naleznete zde.

DOK.Incubator_foto2 DOK.Incubator_foto1 DOK.Incubator_foto3

Štítky

Add To TwiiterRetweet This Post item information on FacebookShare This Stumble ThisStumbleUpon This Digg ThisDigg This Add To Del.icio.usBookmark This

Napsat komentář