Your world of Wpdance.com, Wpdance.com by WpDance

Home » Aktuality » Trilobity za rok 2013 jsou rozdány

Trilobity za rok 2013 jsou rozdány

admin Led 20,2014 žádný komentář

V sobotu 18. ledna  byly už po sedmadvacáté, v Berouně po čtrnácté, rozdány ceny Trilobit. Pořadateli již tradičně bylo, kromě Českého filmového a televizního svazu FITES i Město Beroun. Spolupořadatelem potom Městské kulturní centrum Beroun. Uděleno bylo celkem třináct ocenění. Úplně poprvé byla udělane cena dětské poroty Berounský medvídek.

> Více o cenách Trilobit Beroun

Invalid Displayed Gallery

Přehled udělených ocenění zo rok 2013

CENY POROTY

1. Český filmový a televizní svaz FITES a město Beroun udělují Cenu poroty kolektivu tvůrců a manažerů Muzea Karla Zemana – Jakubu Fabelovi, Ondřeji Beránkovi, Marcelu Kralovi, Jakubu Matějkovi a patronce muzea paní Ludmile Zemanové – za neotřelou, hravou a hladivou prezentaci díla Karla Zemana u nás i v cizině.

2. Český filmový a televizní svaz FITES a Město Beroun udělují CENU POROTY scénáristovi a režisérovi Robertu  Kirchhoffovi za dokument Kauza Cervanová . Rekapitulace jednoho z nejpodivnějších kriminálních případů minulosti je i obžalobu justice polistopadové, u níž je možné, aby lidé, dožadující se po 30 letech práva na spravedlivý proces, byli za svou snahu potrestáni exemplárním zostřením někdejších absurdních trestů.

3. Český filmový a televizní svaz FITES a Město Beroun udělují CENU POROTY režisérovi Radimu Špačkovi, scenáristovi Jakubu Felcmanovi a autorovi námětu Čestmíru Kopeckému za dokument Pod dlažbou je pláž. Porota oceňuje připomenutí elementárních zásad televize veřejné služby, jež jsou na západ od našich hranic samozřejmé, u nás však jsou stále vzdálenější hudbou budoucnosti.

4. Český filmový a televizní svaz FITES a Město Beroun udělují CENU POROTY režisérovi Josefu Abrhámovi ml. za film Hoteliér. Snímek je naplněním původního obsahu slova dokument: je nepřikrášleným záznamem pokusu Jana Kačera, Vladimíra Pucholta a Josefa Abrháma vzkřísit znovu tvůrčí jiskru v kolegovi, jehož nemoc a stáří zdánlivě vyřadily z aktivního života.

5. Český filmový a televizní svaz FITES a Město Beroun udělují CENU POROTY režisérce Adéle Komrzýové za její kapitolu v dokumentárním pásmu Televizní oslava. Porota oceňuje nezávislý pohled do veřejnosti nepřístupného zákulisí tvorby programu televize veřejné služby, včetně kritického pohledu na hodnotové preference manažerů.

 

MIMOŘÁDNÁ CENA POROTY

6. Český filmový a televizní svaz FITES a Město Beroun udělují MIMOŘÁDNOU CENU POROTY režisérům Pavlu Palečkovi a Janu Bělohlavému za snímek Vrahem z povolání. Utrpení soudce Karla Vaše Dokument je portrétem snechvalně známého prokurátora Karla Vaše, jenž není ochoten si připustit jakýkoli podíl na svých zločinech, je i připomínkou otřesného selhání polistopadové
justice, neschopné usvědčit a potrestat mnohonásobného vraha.

 

CENY TRILOBIT BEROUN 2013

7. Český filmový a televizní svaz FITES a Město Beroun udělují CENU TRILOBIT BEROUN 2013 Jaroslavě Pokorné za ztvárnění role paní Libuše Palachové ve filmu Hořící keř. Trilobit se uděluje za nepatetický, soustředěný a emotivně mimořádně působivý projev, jímž se herečce zdařilo vykreslit tragický portrét statečné ženy – matky Jana Palacha.

8. Český filmový a televizní svaz FITES a Město Beroun udělují CENU TRILOBIT BEROUN 2013 režisérovi Zdeňku Tycovi a scenáristce Markétě Bidlasové za film Jako nikdy.  Cena se uděluje za zpracování zdánlivě neatraktivního tématu umírání – v současném kontextu  jde o výjimečné, komplexní dílo, počínaje scénářem  přes režii až po tři mimořádné herecké výkony Taťjany Medvecké, Petry Špalkové a Jiřího Schmitzera.

 

CENA JOSEFA ŠKVORECKÉHO

9. Český filmový a televizní svaz FITES a Město Beroun udělují CENU JOSEFA ŠKVORECKÉHO za filmovou adaptaci literárního díla režisérovi Janu Hřebejkovi a scenáristovi Dušanu Davidu Pařízkovi za film Odpad město smrt. V náročném snímku zůstaly i na filmovém plátně zachovány poetika a náboj divadelní hry, která byla uváděna v Divadle Komedie, stejně jako dodnes aktuální poselství původního dramatu Reinera Wernera Fassbindera.

 

CENA VÁCLAVA HAVLA

10. Český filmový a televizní svaz FITES a Město Beroun udělují CENU VÁCLAVA HAVLA za přínos díla občanské společnosti režisérce Agnieszce Holland a autorovi námětu i scénáře Štěpánu Hulíkovi za film Hoříc keř.
Režisérka, scenárista i celý realizační tým vytvořili eticky i esteticky výjimečné dílo, které hloubkou pohledu do nedávné minulosti nemá v současné české televizní a filmové produkci obdoby.

 

CENA VLADISLAVA VANČURY

11. Český filmový a televizní svaz FITES a Město Beroun udělují CENU VLADISLAVA VANČURY za přínos české kinematografii scenáristovi a herci Zdeňku Svěrákovi za profesionalitu, humanismus a humor, jimiž po léta neokázale kultivuje český film (Laudatio ZDE) .

 

BEROUNSKÝ MEDVÍDEK – CENA DĚTSKÉ PORTY

12. Český filmový a televizní svaz FITES a Město Beroun udělují cenu dětské poroty – BEROUNSKÝ MEDVÍDEK režisérům Karlu  Smyczkovi a Martinu Dolenskému za televizní seriál Špačkovi v síti času.

 

ZCELA ZVLÁŠTNÍ CENA ZLATÝ CITRÓN

13. Porota uděluje cenu ZLATÝ CITRÓN scenáristovi Ivanu Hubačovi, režiséru
Filipu Renčovi a ostatním tvůrcům seriálu Sanitka II, jako symbolu
profesního úpadku nezanedbatelné části původní dramatické produkce televize
veřejné služby.

Štítky

Add To TwiiterRetweet This Post item information on FacebookShare This Stumble ThisStumbleUpon This Digg ThisDigg This Add To Del.icio.usBookmark This

Napsat komentář